TEEME ÄRA


 
Jõudu tööle tuld tegemata

«Teeme ära 2008» sai juba enne oma tegelikku algust hoo sisse: toimusid koristusaktsiooni peaproovid. Igas maakonnas leidus vabatahtlikke, et ebaseaduslikest prügilatest vabaneda. Kõik, kellele Eestimaa puhtus tõsiselt korda läheb, ei korista ainult kampaania korras, vaid teevad seda iga päev - ja see on kiiduväärt.

Täna toimuv üle-eestiline koristuspäev toob oma kodudest välja ligi 40 000 eestimaalast – see on ettevõtmine, mis oleks tundunud pool aastat tagasi paljudele ainult pöörase ideena. Aga täna on see reaalsus.

Meie ideest on innustust saanud ka Leedu inimesed, kes kiirelt organiseerisid sarnase koristuspäeva tuhandetele vabatahtlikele Vilniuses ja selle ümbruses. Nemad koristavad oma riiki koos meiega.

Seoses koristusaktsiooniga on inimestes välja löönud väga palju head, kuid samas ka väga palju halba. Lausa vahkviha tekitab kampaaniaga kaasnenud nähtus: paljud inimesed üle Eesti on pärast ebaseaduslike prügilate kaardistamist just neisse paikadesse rämpsu hoopis juurde viinud. Täiesti arusaamatu käitumine, millele puudub vähimgi õigustus. Niiviisi tegutsevad inimesed arvavad, et küll nendegi toodud sodi kampaania käigus koristatud saab. Saab jah, kuid mis toimub niimoodi käituvate inimeste peades, ei suuda kuidagi ette kujutada. Seega, suurim töö seisab veel ees - kuidas takistada ebaseaduslike prügilate taastekkimist.

Looduses tööd tehes või niisama ringi liikudes teadke, et tuleoht Eestimaal on väga suur. Tuletame meelde, et kulu põletamise keelust üleastujaid ootab rahatrahv kuni 18 000 krooni füüsilisele ja kuni 50 000 juriidilisele isikule ning tuleohutusnõuete rikkumine lõkete tegemisel toob kaasa kuni 12 000 krooni suuruse trahvi.

Nii et armsad kaasmaalased, hoidke Eestimaa prügist ja tulest prii!

Koit

Tagasi üles

 
©Copiright 2001