TEEME ÄRA


 
Kodanikualgatus puhastab Eesti illegaalsest prügist

Kodanikualgatuse «Teeme ära 2008» raames toimuva kevadise teavituskampaania käigus tehakse koostööd Eesti Rahvusringhäälingu ja Pervõi Baltiski Kanaliga. Mobiilsideoperaatorfirma EMT toetab esimeses koostööfaasis ettevõtmist 600 kõnekaardiga, millele on kehtestatud tasuta omavahelised kõned ja lühisõnumid. Kõnekaarte kasutavad vabatahtlikud kaardistajate koordinaatorid ja vallakoordinaatorid üle Eesti.

Kodanikualgatuse «Teeme ära 2008» eesmärk on puhastada Eesti illegaalsetest prügihunnikutest, kaasates selleks ligi 40 000 vabatahtlikku suurele koristuspäevale 3. mail. Hetkel on vabatahtlike abiga käimas aktiivne prügipaikade kaardile kandmine, neid on tänase seisuga üles märgitud juba ligi 1700. Prügikaarti saab jälgida kodanikualgatuse kodulehelt www.teeme2008.ee

Riigikogu esimees Ene Ergma on sellel nädalavahetusel Tartumaal ning kaardistab kodanikualgatuse «Teeme ära 2008» raames koos teiste vabatahtlike kaardistajatega Tartumaa illegaalseid prügihunnikuid.

«Me armastame tihti rääkida globaalsetest probleemidest, kuid ei märka, mis toimub meie enda kodu lähedal. Meie kaunis Eestimaa ei tohi muutuda suureks prügimäeks, me kõik vastutame selle eest, et ka meie lastelastele jääb ilus puhas Eesti loodus,» sõnas Ene Ergma laupäeval ja pühapäeval toimuv kaardistamisaktsioon on võtnud eesmärgiks kanda kaardile kõik Tartumaa valdade illegaalsed prügikohad.

Prügikaarti saab jälgida kodanikualgatuse kodulehelt www.teeme2008.ee.

Üle terve Eesti on tänase seisuga kaardile kantud juba üle 2200 prügipaiga, mida koos vabatahtlikega 3. mail koristama hakatakse.

Kaardistajad kogunevad laupäeva hommikul Tartus Wilde kohvikus kell 10. Kohapeal antakse kõigile vajalikud juhendid ning vajadusel varustatakse tehniliste abivahenditega. Vajalik on isikliku transpordivahendi olemasolu.

Kõigil, kes tahavad kaardistajatega liituda, tuleks endast eelnevalt teada anda «Teeme ära 2008» kaardistamise koordinaatorile aadressil kaardistamine@teeme2008.ee

Ivar Tamm,
Tiina Urm

«Teeme ära 2008»

Tagasi üles

 
©Copiright 2001