TEEME ÄRA


 
Algas koristusaktsioonile registreerimine

Liikumine «Teeme ära 2008» alustas registreerimist üle-eestilisele koristuspäevale, mis leiab aset 3. mail.

Ettevõtmise meediajuhi Tiina Urmi teatel alustavad 3. mai hommikul korraga tööd kümned tuhanded eestimaalased, et loetud tundide pärast oleksid meie metsad, teeääred ja asulad ühiste pingutuste läbi puhtad. Ühe päevaga koristatakse Eestimaa loodusest ära kahe Olümpia hotelli kõrgune prügikoloss. «Ettevõtmise algatajad usuvad, et eestimaalased suudavad taas kord näidata üles ühtsust ja jõudu ühiskonna jaoks olulise probleemi lahendamisel,» lootis Urm.

Koristuspäevale saab ennast registreerida kodanikualgatuse koduleheküljelt: www.teeme2008.ee

Justiitsministeerium aitab jõuda maaomanikeni

Justiitsministeerium otsib Eestit prügist puhastava algatuse «Teeme ära 2008» jaoks välja eramaa omanikud, kelle maalt on illegaalset prügi leitud.

Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul on tegemist igati suurepärase algatusega, mida ministeerium hea meelega toetab. «Meie toetus seisneb selles, et saame ürituse läbiviijatelt jooksvalt katastriüksuse numbrid ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus otsib nüüd tasuta nende katastritunnuste alusel välja omanikud, kelle maatükilt on prügi leitud. Hetkel on töös ligikaudu 4000 katastrinumbrit ja see number suure- neb iga päevaga,» märkis Aavik.

Omanikud sageli ei ole isegi teadlikud enda maaomandil asuvast prügist - sellest hoolimata on nad seaduse silmis selle eest vastutavad, kui ei õnnestu kindlaks teha prügi kohaletoojat.

Koit

Tagasi üles

 
©Copiright 2001